Czym jest impotencja?

Opracowanie nowych metod leczenia pozwoliło mężczyznom pozbyć się impotencji po zażyciu jednej tabletki leku opartego na sildenafilu o nazwie Kamagra. Statystyki mówią, że co dziesiąty mężczyzna doświadcza różnych przejawów zaburzeń erekcji. Wiele osób martwi się o to, ile lat trwa impotencja i jak się przed nią bronić. Zaburzenia potencji mogą wystąpić w każdym wieku i z różnych powodów.

Erekcja jest bardzo złożonym procesem fizjologicznym, do osiągnięcia, którego dochodzi cały łańcuch kolejnych reakcji. Normalnie, doprowadzenie penisa do stanu wyprostowanego następuje z prędkością błyskawicy, trwa krócej niż minutę. Jednak zaburzenia potencji ograniczają możliwość osiągnięcia pełnego i długo trwającego wzwodu.

Czym jest impotencja?

Impotencja jest niezdolnością mężczyzny do pojawienia się i utrzymania odpowiedniej erekcji, aby odbyć stosunek seksualny. Wiele osób jest zdania, że zaburzenia erekcji dotyczą tylko mężczyzn w starszym wieku, nic bardziej mylnego. Słaba erekcja, niezależnie od przyczyny, może pojawić się również u młodych mężczyzn. Niemniej jednak impotencja najczęściej objawia się w wieku od 35 do 70 lat.

Przyczyny impotencji

Przyczyny impotencji można podzielić na dwie grupy:

 • Impotencja z powodu zaburzeń pracy organizmu (choroby).
 • Impotencja z powodu zaburzeń psychologicznych.

W praktyce najczęstsza występuje kombinacja obydwu grup. Impotencja o podłożu psychologicznym najczęściej dotyka młodych mężczyzn. Przyczyny jej występowania leżą w ciągłych stresujących sytuacjach, lęku przed porażką w związkach seksualnych, w sprzecznych relacjach z partnerką itp. Czasami występuje, jako przejaw różnych chorób psychicznych, zarówno w postaci utajonej, jak i jawnej: schizofrenii, depresji itp. Jednocześnie zaburzenia seksualne na tym tle występują z reguły nagle, często z towarzyszącym brakiem pociągu seksualnego i orgazmu.

W zależności od pochodzenia rozróżnia się następujące rodzaje zaburzeń erekcji:

 • Hormonalne – ze względu na zmniejszenie liczby męskich hormonów płciowych we krwi
 • Neurogenne – występuje w przypadku urazów rdzenia kręgowego i krocza, udaru, stwardnienia rozsianego, choroby Parkinsona, a także po zabiegach chirurgicznych narządów miednicy
 • Naczyniowe – rozwijają się z powodu niewystarczającej niewydolności tętniczej.

Przyczynami zaburzeń są takie czynniki jak: miażdżyca, choroba niedokrwienna serca, nadciśnienie tętnicze, uszkodzenie funkcjonalne naczyń krwionośnych, naruszenie mechanicznych właściwości ciał jamistych prącia, palenie. Naczyniowe przyczyny zaburzeń erekcji stanowią najczęstszą grupę przyczyn. Podczas erekcji dochodzi do znaczącej zmiany w krążeniu krwi w penisie, przepływ krwi przez tętnice dramatycznie wzrasta, a przepływ krwi przez żyły jest praktycznie zablokowany.

Objawy impotencji

Główne objawy, które powinny zaniepokoić to:

 • Zmniejszenie lub brak zdolności do erekcji. Oznacza to, że mężczyźni w wieku rozrodczym cierpiący na impotencję nie są w stanie doprowadzić penisa do stanu napięcia pomimo silnego pragnienia.
 • Nieadekwatna erekcja – zwiększa się rozmiar penisa, ale nie jest w stanie osiągnąć wzwodu do odbycia stosunku płciowego.
 • Niemożność utrzymania erekcji w czasie niezbędnym do normalnego czasu trwania stosunku płciowego, zwłaszcza, gdy nie osiąga się wytrysku.
 • Przedwczesny wytrysk, który występuje u dojrzałych mężczyzn z doświadczeniem seksualnym.
 • Brak mimowolnej erekcji rano lub w nocy.
 • Zmniejszenie lub całkowite nieobecności libido i związanej z tym impotencji seksualnej.

Czynniki zapewniające dobrą erekcję

Prawidłowa erekcja, czyli silny wzwód występuje, gdy krew dostaje się do penisa i zwiększa się on w wyniku wypełnienia ciał jamistych. Sygnały podniecenia pochodzą z rdzenia kręgowego na genitalia, nakazując rozluźnienie naczyń krwionośnych i wypełnienie ich krwią.Takie działanie zapewnia lek Kamagra, którego aktywna substancja sildenafil wpływa na prawidłowy przepływ krwi do prącia dając mężczyźnie możliwość osiągnięcia pełnej erekcji. Substancja ta powoduje relaksację mięśni gładkich w ciele i wzwód prącia. Leczenie impotencji tym produktem wpłynie na poprawienie, jakości życia mężczyzny zapewniając możliwości uprawiania zadowalającego seksu. Substancja sildenafil wzmaga erekcję, dzięki czemu partnerzy mogą odbyć pełny stosunek seksualny. Po zażyciu leku Kamagra mężczyzna może utrzymać wzwód przed długi czas, utrzymując twardość penisa do zakończenia penetracji. Ponadto czas trwania erekcji jest dłuższy, dzięki czemu partnerka może uzyskać całkowite spełnienie.

Tekst utworzony na podstawie https://www.aptekakamagra.pl/

 

Autor: Maciej Liskowski

Zostaw komentarz