Wybór stomatologa dla dziecka

Pierwsze wspomnienia, jakie dziecko będzie łączyło z dentystą, są bardzo ważne. Od nich zależy bowiem, jaką wagę będzie maluch w przyszłości przywiązywać do regularnych kontroli oraz do higieny jamy ustnej. Dlatego wybierając gabinet stomatologiczny dla potomka, należy zwrócić nie tylko uwagę na to, by był on dobrym specjalistą, ale bardzo ważne jest jego podejście do dzieci.

Wyposażenie gabinetu dentystycznego dla dziecka

Przy wyborze gabinetu dla dzieci należy sprawdzić, czy jest on przygotowany na przyjmowanie małych pacjentów. Najlepiej, gdy placówka zatrudnia pedodontę, czyli specjalistę do leczenia dzieci. Poza tym należy wybrać gabinet, w którym jest możliwość przeprowadzenia wizyty adaptacyjnej, by maluch mógł poznać specyfikę kliniki oraz nawiązać kontakt z lekarzem. Do standardów należy kącik zabaw, fotel dentystyczny przypominający zwierzę, możliwość oglądania bajek na monitorze. Wszystko to spowoduje, że dentysta Olsztyn kojarzyć się będzie dziecku z przyjemnym spotkaniem.

Kolorowe wypełnienia

Jeśli konieczne jest leczenie ząbków, ciekawym rozwiązaniem są kolorowe plomby, które mały pacjent sam wybiera. W przypadku dzieci obawiających się zabiegu można zastosować znieczulanie komputerowe lub sedację gazem rozweselającym. Dzięki temu maluch jest odprężony i zrelaksowany, uniknie nieprzyjemnych wrażeń, a dentysta Olsztyn może swobodnie przeprowadzić zabieg.

Niezależnie od wysokiej klasy gabinetu stomatologicznego, ważne jest, by rodzice regularnie dbali o optymalną higienę jamy ustnej dziecka oraz regularne kontrole u dentysty.

Więcej informacji na http://www.krainazdrowegousmiechu.pl/